Officers

Mel Gilfillan, President
Chad Anderson, Vice President
Sharon Keena, Treasurer
Erin Olson, Membership Chair
Stephen Brooks, Secretary

Executive Board
Marian Jones. Minority Director
Kelli Girardin, Area 1 Elementary Director
Andrew Smith, Area 1 Secondary Director
Kym Shimmins, Area 2 Elementary Director
Christina Magee, Area 2 Secondary Director
Karen Williams, Area 3 Elementary Director
Beth Westin, Area 3 Secondary Director
Yadira Ramirez, Area 4 Elementary Director
George Bathje, Area 4 Secondary Director
Kevin Talbott, Retired Director Emeritus

Staff
Steve Wilquet, UniServ Director
Maria Palmeri, UniServ Associate

Region 21
Marian Jones, Chair
Kym Shimmins, Vice Chair
Jonathon Logemann, GPA

REA Committee & Team Chairs 
Chad Anderson, Contract Enforcement Committee & Communications Council Chair
Kym Shimmins, Elections Committee Chair
Carol Wehmeyer, Those Who Excel Committee Chair
Andrew Fruth-Grassroots Political Activist
Erin Olson, Membership Committee Chair

Area 1 Area 2 Area 3 Area 4
Admin RPS205, 6th Floor Barbour Beyer Elem School
Auburn High School Bloom Elem School Circles of Learning Cherry Valley Elem School
Conklin Elem School Brookview Elem School Froberg Elem School Constance Lane
Ellis Arts Academy Carlson Elem School Haskell Academy East High School
Juvenile Detention Eisenhower Middle School Jefferson High School Flinn Middle School
Kennedy Middle School Fairview Center Lathrop Elem School Gregory Elem School
Lewis Lemon Elementary Guilford High School Nashold Elem School Hillman Elem School
Marshall Elementary Johnson Elem School RESA Lincoln Middle School
Marshall Middle School REA-IEA Sinnissippi Retired Chapter Whitehead Elem School
McIntosh Science and Tech Magnet Roosevelt Center Riverdahl Elem School
MONTESSORI Rosecrance Rolling Green
Page Park Spring Creek Elem School Washington  Elementary School
Summerdale Early Childhood Center Welsh Elem School
West Middle School
West View Elem School
ARs by BUILDING FIRST NAME LAST NAME
ADMIN BUILDING-EARLY CHILDHOOD AMY FRITZ
AUBURN HS NATE ASBURY
BARBOUR TWO-WAY LANG IMMERSION JENNIFER ESTRADA
BEYER ELEMENTARY ERYN FRANK
BLOOM ELEMENTARY LORI KELLY
BROOKVIEW ELEMENTARY MICHELLE KING
CARLSON ELEMENTARY DEBBIE SWEENEY
CHERRY VALLEY ELEM K-5 KRISTIN SCHROEDER
COL HARRISON PARK DARCY CRIPE
CONKLIN ELEMENTARY CHRISTINE FOWLER-NASH
CONSTANCE LANE ELEMENTARY RISSA SPANGLER
EAST HS GEORGE BATHJE III
EISENHOWER MS KEVIN RYAN
ELLIS ARTS ACADEMY MICHELE FRAZIER
FAIRVIEW ECE CENTER AMY BLISS
FAIRVIEW ECE CENTER JEANETTE MENDOZA
FLINN MS CAROL ANN EGAN
FROBERG ELEMENTARY DOUGLAS CRAWFORD
GREGORY ELEMENTARY BETH KELLERMANN
GUILFORD HS LESLIE VINING
HILLMAN ELEMENTARY NICOLE ADAMS
JEFFERSON HS MATTHEW HOTOPP
JEFFERSON HS SUSAN NICHOLAS
JUVENILE DETENTION CENTER CHARLES WHITE
KENNEDY MS MARIAN JONES
KENNEDY MS MARISSA WILLIAMS
LATHROP ELEMENTARY JENNIFER PETERSON
LEWIS LEMON ELEMENTARY PATRICIA WHITLOW
LINCOLN MS MALINDA BROWN
MAUD E. JOHNSON ELEMENTARY THERESE MONCELLE
MCINTOSH ELIZABETH BUCK
MCINTOSH ELEMENTARY HEATHER NICHOLLS
MONTESSORI MAGNET TABITHA BENSON
NASHOLD ELEMENTARY KAREN WILLIAMS
PAGE PARK KIMBERLY SCHELLING
REA OFFICE MELVIN GILFILLAN
RESA RKFD ENVIRON SCIENCE ACAD JYOTI KOLODZIEJ
RESA RKFD ENVIRON SCIENCE ACAD MARY WESTIN
RIVERDAHL ELEMENTARY JACQUELINE TRAPP
RIVERDAHL ELEMENTARY COURTNEY ZIEGLER
ROLLING GREEN ELEM LISA ROBINSON
ROOSEVELT ALT HS JAMES VEITCH
ROSECRANCE VACANT
SPRINGCREEK ELEMENTARY LISA VAIL
SUMMERDALE EC CENTER KELLI GIRARDIN
THURGOOD MARSHALL ELEMENTARY MARY ALICE TARRAF
THURGOOD MARSHALL SCHOOL GINA MCNAMARA
THURGOOD MARSHALL SCHOOL
WASHINGTON ELEM FRMLY KING JESUS MEDRANO
WELSH ELEMENTARY JEFFREY LASH
WEST MS  JOHN MCCLINTOCK
WEST VIEW ELEMENTARY EVELYN WALES
WHITEHEAD ELEMENTARY TODD WILSON

Head AR  Special Groups

HEAD AR – Holley Center               DAWN GRANATH

HEAD AR – NURSES                        AMY  BLISS

HEAD AR – Psychologists                ELIZABETH BUCK

HEAD AR -Social Workers              TRACEY  PARKER